• Naše úspechy

Emma Gubicová - naša šikovná recitátorka. Gratulujeme !

• Všetkovedko

Súťaž Všetkovedko organizuje nezisková organizácia Talentída. Tento rok bol 15. ročník. Žiaci sa zaregistrujú u svojho uč., ktorí ich prihlásia a v deň konania súťaže riešia zaujímavé úlohy. Po vyhodnotení dostanú všetci súťažiaci zaujímavé vecné ceny a diplomy. Tento šk. rok bola súťaž 28.11.2023. Vyhodnotenie na našej škole prebehlo dňa: 12.2.2024 a každý súťažiaci získal ceruzku, diplom a tí najšikovnejší knihu:Tajomstvá hmyzu, peračník, tunelovú šatku, reflexný prívesok s logom Všetkovedko.

• Zážitkové učenie- príprava šalátov

• Plavecký výcvik 2024

Plavecký výcvik žiakov 1. – 4. ročníka ZŠ Jána Amosa Komenského v Kolárove sa konal 3 dni - 26.02.,
    1.03. a 11.03.2024 na plavárni v Komárne. Zúčastnilo sa ho 70 žiakov. Výcvik sa začal rozdelením
    žiakov do dvoch skupín podľa toho ako vedeli, alebo nevedeli plávať. Väčšina detí sa zbavila strachu
    z vody. Okrem plaveckých štýlov kraul, prsia a znak sa deti naučili skákať z mostíka a potápať sa.
    Menej smelí žiaci budú mať v čom pokračovať v nasledujúcom roku. Každý žiak dostal mokré
    vysvedčenie a jednotku do hodiny TSV. Plaveckých inštruktorov: uja Karola Bébera a Štefana Fazekasa
    deti odmenili diplomom za trpezlivosť a odbornú výuku. Pozitívom boli vynovené priestory bazénov
    a prostredia. Zúčastneným žiakom ďakujeme za disciplinovanosť a veľkú snahu. Športu ZDAR!

• Exkurzia tretiakov v Ľudovom dome

29.02.2024 sa tretiaci zúčastnili exkurzie v Ľudovom dome v Kolárove. Hodina vlastivedy na tému: Historické pamiatky a predmety z minulosti, bola zážitkovým učením. Život v minulosti sme si pripomenuli cez predmety, hudobné nástroje, kroje, tance, ľudové piesne a z rozprávaní o zvykoch, tradíciách, ktoré sa zachovávajú v našom meste pre ďalšie generácie. Ďakujeme pekne Mgr. Žofke Nagyovej, Mgr. Ivetke Majerčíkovej, Mgr. Zuzke Kolenovej za hodnotný výklad o pokladoch našich predkov, občerstvenie, lízatko v podobe píšťalky pre deti.  Žiaci sa odvďačili vlastnoručne ornamentami zdobenými papierovými taniermi.

• Exkurzia v Nitre 2024

• Divadlo A.Bagara v Nitre 2024

• Deň vody 2024

• Beseda žiakov 3.a

• Oznam pre rodičov žiakov 1.-4. ročníka

Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že dňa 27.3.2024 (v stredu) bude skrátená prevádzka ŠKD z organizačných dôvodov.

Žiadame rodičov, aby si deti z ŠKD vyzdvihli do 15.00. hod.

Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.

• Riaditeľské voľno 20.03.2024 - Testovanie 9

Dňa 20.3.2024 (v stredu) sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 9.ročníka ZŠ a riaditeľstvo základnej školy na tento deň udeľuje RIADITEĽSKÉ VOĽNO žiakom ročníkov 5-8 z organizačných dôvodov. Stravníci boli zo stravovania v ŠJ odhlásení.

Vyučovanie v ročníkoch 1-4 bude prebiehať v obvyklom režime.

Za pochopenie a spoluprácu Vám ďakujeme.

• Hlasujme a vyhrajme spolu ovocnú záhradku pre našu školu !

Hlasovať môžete do 10. 3. 2024 do polnoci. Systém hlasovania je ošetrený proti viacnásobnému hlasovaniu, aby sa predišlo podvodom. S jednou e-mailovou adresou môžete hlasovať len raz za 24 hodín.

Hlasovať môžete naskenovaním QR kódu alebo kliknutím na odkaz, kde si vyberte Nitriansky kraj a našu školu!

Čo môžu školy vyhrať?

Partner súťaže e-shop Ovocné stromy Jeseň venuje víťazom slovenské výpestky ovocných stromov a krov, ktoré dozrievajú práve počas školského roka. Výhry sú rozdelené nasledovne:

• 1. miesto: 8 ks ovocné stromy + 4 ks ovocné kry
    • 2. miesto: 6 ks ovocné stromy + 3 ks ovocné kry
    • 3. miesto: 4 ks ovocné stromy + 3 ks ovocné kry
    • 4. miesto: 2 ks ovocné stromy + 4 ks ovocné kry
    • 5. miesto: 5 ks ovocné kry

ĎAKUJEME ZA PODPORU !!!

• Oprava pergoly

Na našej základnej škole prebieha oprava a modernizácia pergoly predovšetkým z bezpečnostných, funkčných ale aj estetických dôvodov.

Žiadame Vás o zvýšenú bezpečnosť pri pohybe a prechádzaní cez areál našej školy.

• Veselá pyžamová party

• Sokoliari

• Fašiangy na našej škole a vyučovanie v maskách

• Plavecký výcvik 5.-6.ročník