• Oznam - školský bufet

Oznamujeme rodičom aj žiakom, že školský bufet bude dňa 29.04.2024 (v pondelok) zatvorený.

Od 30.04.2024 (utorok) bude znova v prevádzke.

Ďakujeme za pochopenie.

• Darujme 2% našej škole

Vážení rodičia a priatelia našej školy,

aj v aktuálnom školskom roku môžete darovať 2% vašich daní. Budeme radi, ak časť svojich daní venujete našej škole prostredníctvom Rodičovského združenia, ktoré našim žiakom každoročne prispieva nielen na zlepšenie materiálneho a technického vybavenia školy, ale finančne sa podieľa na škole v prírode, lyžiarskom výcviku, návštevách kultúrnych podujatí, zabezpečení žiackych súťaží a školských akcií.

Ďakujeme.

• Farebný týždeň v škole

• Deň narcisov na našej škole

• Rozprávkové čítanie druhákov pre prvákov

• Environmentálne aktivity v ŠKD

Environmentálne aktivity v ŠKD s Mgr. Lillou Szabovou zo SEV Dropie

• Workshop bubnov

• Skrátené vyučovanie dňa 15.04.2024 (v pondelok)

Vedenie základnej školy oznamuje, že dňa 15.04.2024 (v pondelok) bude skrátené vyučovanie na 4 vyučovacie hodiny pre všetky ročníky z dôvodu ďalšieho vzdelávania pedagógov.

ŠKD bude v prevádzke v riadnom režime. Žiadame rodičov žiakov z 1.-4, ktorí nenavštevujú ŠKD, aby si dieťa vyzdvihli po 4.vyučovacej hodine.

Stravovanie je zabezpečené v riadnom režime od 11.45 hod.

Ďakujeme za spoluprácu.

• Malí predškoláci vo veľkej škole

• Zápis prvákov

Zápis detí do prvého ročníka na školský rok 2024/2025 sa bude konať v dňoch

11. apríla (štvrtok) od 13.00 do 17.00 hod.

12. apríla (piatok) od 8.00 do 17.00 hod.

13. apríla (sobota) od 8.00 do 12.00 hod.

v pavilóne B v 2.A triede.

K zápisu prosíme doniesť vytlačenú a podpísanú elektronickú prihlášku, kópiu rodného listu dieťaťa, občiansky preukaz rodiča a peňažnú hotovosť. V prípade, že nemôžete priniesť prihlášku, prihláška sa vyplní pri zápise.

PRIHLÁŠKA

Co_by_mal_vediet_buduci_prvak.docx

Odklad_povinnej_dochadzky.docx - na vyplnenie ručne

Odklad_povinnej_dochadzky_PC.docx - na vyplnenie v počítači

• Pozvánka na zápis do 1.ročníka

• Deň vody

Vode sa hovorí aj modré zlato, pretože v mnohých oblastiach sveta je jej žalostne málo. Svetový deň vody nám každoročne 22. marca pripomína, že voda je vzácna, musíme si ju vážiť a nesmieme ňou plytvať. Z príležitosti Dňa vody zorganizoval žiacky parlament na škole súťaž o najkrajšie projekty s touto tematikou. Počas týždňa mali žiaci možnosť hlasovať o najkrajšie projekty. V piatok 22. marca členovia školského parlamentu vyzbierali hlasovacie lístky a na ich základe určili poradie projektov. Všetci sme sa stretli na chodbe školy, kde boli odmenení tvorcovia víťazných projektov. Ďakujeme všetkým žiakom a pani učiteľkám, ktorí sa zapojili do súťaže.
    O dôležitosti vody v našich životoch sme diskutovali v triedach na hodinách s triednymi učiteľmi, ktorí si pripravili kvízy, videá, súťaže, rôzne pokusy venované tematike vody. Voda je vzácna, musíme si ju vážiť a nesmieme ňou plytvať. Prišli sme oblečení v modrom, čím sme podporili myšlienku ochrany vody a podporu udržateľného riadenia spoločných vodných zdrojov.

• Englishstar !

• IQ olympiáda

• Naše úspechy

Attila Angyal je šikovný žiak, ktorý vyniká nielen v chémii, ale aj v ostatných predmetoch. Rád experimentuje a je nápomocný aj pri pokusoch, ktoré sa realizujú na vyučovacích hodinách.

Attila získal na Okresnom kole chemickej olympiády v kategórii D v Komárne spomedzi 17 súťažiacich 1.miesto a postupuje na krajské kolo, ktoré sa uskutoční  18.04.2024.

Gratulujeme a držíme mu palce !

• Naše úspechy

Emma Gubicová - naša šikovná recitátorka. Gratulujeme !

• Všetkovedko

Súťaž Všetkovedko organizuje nezisková organizácia Talentída. Tento rok bol 15. ročník. Žiaci sa zaregistrujú u svojho uč., ktorí ich prihlásia a v deň konania súťaže riešia zaujímavé úlohy. Po vyhodnotení dostanú všetci súťažiaci zaujímavé vecné ceny a diplomy. Tento šk. rok bola súťaž 28.11.2023. Vyhodnotenie na našej škole prebehlo dňa: 12.2.2024 a každý súťažiaci získal ceruzku, diplom a tí najšikovnejší knihu:Tajomstvá hmyzu, peračník, tunelovú šatku, reflexný prívesok s logom Všetkovedko.

• Zážitkové učenie- príprava šalátov

• Plavecký výcvik 2024

Plavecký výcvik žiakov 1. – 4. ročníka ZŠ Jána Amosa Komenského v Kolárove sa konal 3 dni - 26.02.,
    1.03. a 11.03.2024 na plavárni v Komárne. Zúčastnilo sa ho 70 žiakov. Výcvik sa začal rozdelením
    žiakov do dvoch skupín podľa toho ako vedeli, alebo nevedeli plávať. Väčšina detí sa zbavila strachu
    z vody. Okrem plaveckých štýlov kraul, prsia a znak sa deti naučili skákať z mostíka a potápať sa.
    Menej smelí žiaci budú mať v čom pokračovať v nasledujúcom roku. Každý žiak dostal mokré
    vysvedčenie a jednotku do hodiny TSV. Plaveckých inštruktorov: uja Karola Bébera a Štefana Fazekasa
    deti odmenili diplomom za trpezlivosť a odbornú výuku. Pozitívom boli vynovené priestory bazénov
    a prostredia. Zúčastneným žiakom ďakujeme za disciplinovanosť a veľkú snahu. Športu ZDAR!

• Exkurzia tretiakov v Ľudovom dome

29.02.2024 sa tretiaci zúčastnili exkurzie v Ľudovom dome v Kolárove. Hodina vlastivedy na tému: Historické pamiatky a predmety z minulosti, bola zážitkovým učením. Život v minulosti sme si pripomenuli cez predmety, hudobné nástroje, kroje, tance, ľudové piesne a z rozprávaní o zvykoch, tradíciách, ktoré sa zachovávajú v našom meste pre ďalšie generácie. Ďakujeme pekne Mgr. Žofke Nagyovej, Mgr. Ivetke Majerčíkovej, Mgr. Zuzke Kolenovej za hodnotný výklad o pokladoch našich predkov, občerstvenie, lízatko v podobe píšťalky pre deti.  Žiaci sa odvďačili vlastnoručne ornamentami zdobenými papierovými taniermi.

strana: